Asocjacja Indywidualnych Twórców Katolickich Stron Internetowych

 

Oto  moja idea, która za mną chodzi już od jakiegoś czasu. Jest na "necie", sporo prywatnych, "domowych" stron religijnych, a min. katolickich, które „gubią się w tłoku”. Nie mam na myśli tych wielkich portali w rodzaju: Opoka, Mateusz czy Katolik, ale właśnie niewielkie serwisy i strony, jak chociażby Twoja strona, czy takie perełki jak:

 

http://www.joannab.alleluja.pl - strona katechetyczno-misyjna,

http://www.snegdansk.pl - strona gdańskiej szkoły nowej ewangelizacji,

http://www.republika.pl/habari - strona refleksyjna o wierze,

http://www.biblia.linia.pl - święci dzisiaj,

http://www.jeruzalem.alleluja.pl - strona odnowy w duchu świętym z Leśnej,

http://www.modlitwa.alleluja.pl - strona grupy modlitewnej, itd

 

Pomyślałem sobie, czy nie warto by było założyć jakiejś takiej np. Asocjacji Indywidualnych Twórców Katolickich Stron Internetowych? Z naciskiem na podkreślone ... indywidualnych i katolickich.

 

Wielkie portale robią wiele wspaniałych rzeczy, ale też czasami mam wrażenie, że przy ich popularności umykają te mniejsze, skromniejsze, a wcale nie gorsze strony czy serwisy, jak chociażby te wyżej wymienione, czy np. Twoja wartościowa i cenna strona. Czy nie można by pomyśleć np. w takiej grupie o wzajemnej reklamie, wymianie informacji, nowych "tricków", czy wzajemnej pomocy lub modlitwie? A może utworzenie tematycznej „linkowni” na Twojej stronie, gdzie promowane będą inne strony pomoże innym w dotarci do wielu innych, ciekawych i wartościowych stron ?

 

Będę wdzięczny za Twoją opinię i ewentualne podpowiedzi. Nie myślę o niczym takim jak Webring Stron Katolickich, bo to już istnieje i nawet miałem kiedyś z tym kontakt, ale to okazało się dla mnie za bardzo skomplikowane :-) Nie myślę też o takich bardzo "zaawansowanych" sprawach jak wymiana banerów, bo to obciąża strony i takie "obanerowane" strony ładują się bardzo długo, ale o czymś skromniejszym. A o czym ? Może Ty mi także podpowiesz :-) Albo po prostu przyślij link Twojej strony z krótkim opisem lub nazwą kategorii kwalifikującej Twoją stronę.

 

Proszę o opinię i ewentualne podpowiedzi :-) na adres: kazikk@sds.pl lub o wpis do Księgi Gości

 

Lub po prostu dołącz do grupy AITKSI

 

Z należnym szacunkiem

***************************************************
Ks. Kazimierz Kubat SDS

kazikk(maupka)sds.pl
http://www.kazania.tk
- Kazania i Homilie
http://www.homilie.tk - Wierzyć dzisiaj
***************************************************