Narodzenie Pana Jezusa nie jest tylko świętem, jest Wydarzeniem Zbawczym, jest początkiem nowej ery w dziejach ludzkości;

 

- ery Boga objawiającego się w swoim Jednorodzonym Synu,

- ery Boga, Który najpełniej objawia swoją Miłość do człowieka,

- ery Boga, Który stał się człowiekiem,

- ery Boga poszukującego człowieka,

- ery Boga  - Człowieka,

- ery chrześcijańskiej.

 

Tylko, czy my zdajemy sobie z tego sprawę, czy my o tym pamiętamy, czy w naszym życiu widoczny jest ten fakt, że to my właśnie jesteśmy Jego dziećmi, Jego wyznawcami? Czy obchodząc Święta Bożego Narodzenia, składając sobie życzenia pamiętamy o tym, że Bóg objawia się także przez nas, przez nasze życie i czyny, przez naszą uczciwość, dobroć, życzliwość, życie w prawdzie i miłości?

 

Składamy najbliższym, znajomym, przyjaciołom, sąsiadom "serdeczne życzenia wszystkiego najlepszego, pokoju, szczęścia, pomyślności", ale czy zdajemy sobie sprawę, że to co najlepsze, pokój, szczęście, pomyślność nie pojawią się w ich życiu ot tak sobie, za dotknięciem czarodziejskiej różdżki? Czy uświadamiamy sobie, że to właśnie my możemy w ich życie wnosić to co najlepsze, pokój, radość, pomyślność, dobro?

 

Same życzenia, choćby najpiękniejsze i najbardziej poetycko sformowane pozostaną pustym słowem, nic nie znaczącym frazesem, jeśli za nimi nie pójdzie nasze życie.

 

Oby nasze życzenia, moje również nie pozostały tylko pustym słowem bez pokrycia .... Oby przez nas ludzie poznali Miłość Boga do człowieka

 

                                        Tego sobie i Wam życzy ks. Kazimierz Kubat SDS