Zapraszam do nowego serwisu

W menu obok znajdziesz linki do wszystkich homilii niedzielnych i świątecznych - ZAPRASZAM

 

Alleluja – żyć wiarą dzisiajtutaj codziennie nowe posty || Nowa strona religijno – matematyczna || Asocjacja Indywidualnych Twórców Katolickich Stron Internetowych || Internetowy Fakultet Filozoficzny ||

Wielkie portale robią wiele wspaniałych rzeczy, ale też czasami mam wrażenie, że przy ich popularności umykają te mniejsze, skromniejsze, a wcale nie gorsze strony czy serwisy, jak np. Twoja wartościowa i cenna strona. Czy nie można by pomyśleć np. w takiej grupie AITKSI o wzajemnej reklamie, wymianie informacji, nowych "tricków", czy wzajemnej pomocy lub modlitwie? A może utworzenie tematycznej „linkowni” na Twojej stronie, gdzie promowane będą inne strony pomoże innym w dotarciu do wielu innych ciekawych i wartościowych stron ?

Dołącz do grupy AITKSI

 

 

Drogi Księże, skorzystałeś z kazania lub homilii na tej stronie? I dobrze, bardzo się cieszę, że moja praca w czymś pomogła. Teraz kolej na Twoją pomoc. Stać Cię przecież na to. Znudzony życiem? Zajrzyj tutaj

 

kłopoty z serwisem ...

 

Nie wiem jak Wy, ale ja mam coraz większe kłopoty z logowaniem się do serwisu. 2 razy na 3 zamiast mojej strony widzę informację, że taka strona nie istnieje :-(, albo smutną wiadomość, „brak danych w bazie”. Może to tylko ja mam kłopot, bo ostatnio pracuję blisko bieguna i może czasami łącza zamarzają, a z komputerów w Polsce wchodzi się bez problemu? Myślałem o przeniesieniu serwisu na następujący adres: http://www.homilie.blogspot.com Co o tym sądzicie?

 

Szukają pomocnej dłoni ...

 

jak pomóc ?

przecież Ty też możesz się znaleźć w takiej sytuacji ...

 

Szukasz pomocy – chcesz pomóc – zajrzyj tutaj

Piękno modlitwy po łacinie

 

W tym dziale prezentuję kilka najpiękniejszych modlitw  języku łacińskim.

 

 

Autodestrukcja czyli samobójstwo z luksusu …

 

Jakie procesy są odpowiedzialne za autodestrukcję jednostek, grup społecznych, społeczeństw, kultur i całych cywilizacji? Co powoduje, że ludzie żyjący w dostatku i zamożności decydują się na samobójstwo ? Co jest przyczyną tego, że kwitnące interesy upadają ? Dlaczego upadają całe kultury i cywilizacje, jak grecka, rzymska, czy na naszych oczach zachodnio-europejska ? Dlaczego wymierają zakony, a wiele instytucji Kościoła przeżywa swoje wzloty i bolesne kryzysy ?

 

Wydaje się, że w każdym wypadku pojawiają się na pewnym etapie rozwoju podobne, niepokojące sygnały, zapowiedzi samozniszczenia i autodestrukcji, symptomy regresu i upadku a nawet agonii. Można zauważyć określone prawidłowości w rozwoju i upadku jednostek, form i grup społecznych, kultur czy cywilizacji.

Jednym z najpoważniejszych symptomów zapowiadających taką destrukcję jest nieracjonalna chęć bogacenia się za wszelką cenę, pragnienie pomnażania dóbr, nawet wbrew realnym potrzebom i możliwościom ich zużycia, czy wykorzystania.

Czytaj dalej …

 

Ex nihilo nihil, albo królik z kapelusza

 

Fizyka, kosmologia, nauki szczegółowe „zakładają istnienie, jako już dane” i nieudowadnialne. I tutaj pokazuje się niespójność nauk szczegółowych. Z jednej strony nie zajmują się -bo nie mogą – istnieniem, a  z drugiej strony próbują się na ten temat wypowiadać, mówiąc o powstaniu Wszechświata z niczego. Niekonsekwencja w obu wypadkach jest rażąca. A jeśli do tego np. uzmysłowić sobie fakt, że „królewska fizyka teoretyczna” (i praktyczna) niemalże kanonizują zasady zachowania (energii, pędu, momentu, spinu, masy, ładunku itp., itd.) i jednocześnie próbują zanegować „zasadę zachowania istnienia”, to rzeczywiście obiektywność i klarowność nauk szczegółowych stają pod znakiem zapytania.

Czytaj dalej ...

 

Misje w nie-misyjnym kraju ...

 

Niewielka (a nawet symboliczna) liczba katolików, niemożliwość nawracania miejscowej ludności, która zgodnie z konstytucją państwa nie ma prawa zmienić religii, brak jakichkolwiek perspektyw pracy duszpasterskiej czy misyjnej wśród Komoryjczyków, powodują, że często pojawia się pytanie: „Co my tutaj właściwie robimy? Przecież to nie jest kraj misyjny, tutaj wszyscy są wierzący, tu nie ma pogan, a jeśli tacy są to właśnie Europejczycy !”

 

Czytaj dalej cz. I ...

 

Wydawać by się mogło, że niewielka parafijka, to i problemy niewielkie, ale trzeba pamiętać, że parafia ta znajduje się na podwójnej wyspie, na podwójnym oceanie. Geograficznie jest to parafia na wyspie Ngazidja na Oceanie Indyjskim. Już to odcięcie od świata sprawia niejednokrotnie trudności i kłopoty. Na wyspie, jak i w całym kraju nie ma praktycznie żadnej produkcji. Wszystko, ale to absolutnie wszystko jest importowane z zewnątrz. A co za tym idzie niejednokrotnie proste i łatwo dostępne w Europie rzeczy tutaj są nieodstępne, albo w najlepszym przypadku trzeba na nie czekać całymi miesiącami. Że nie wspomnę już o horrendalnych cenach, które przekraczają trzykrotnie i więcej ceny w Europie. Dlatego też prowadzenie całej misji i parafii, to niezła gimnastyka na co dzień.

 

Czytaj dalej cz. II ...

 

 

Poezja religijna

 

Modlimy się za wstawiennictwem Sługi Bożego Papieża Jana Pawła II

 

 

 

 

Człowiek bez znaku jakości ...

 

... przeciwieństwem miłości nie jest nienawiść, lecz obojętność,

przeciwieństwem życia nie jest śmierć, lecz znieczulica ...

 

Dramat współczesnego człowieka polega między innymi na tym, że łudzi się, iż kontakt z materialnym luksusem nobilituje go, że to właśnie materialny luksus nadaje ludzkiej egzystencji większą godność ...

 

Człowiek śmiało przekracza wszystkie znaki ostrzegawcze ustawiane przez sumienie i wydaje się na pastwę kapryśnej wyobraźni i zachcianek, którymi steruje - pozbawiony jakichkolwiek skrupułów - duch tego świata, duch ekonomicznego zysku za wszelką cenę ...

 

Niepokoi fakt, że wielu ubogich, biednych, nie mających dostępu do materialnego rogu obfitości, intencjonalnie dąży do tego samego - do statusu triumfującego nabywcy. Kusi ich ten zasobny świat, obiecujący beztroską egzystencję, bezkonfliktowość, uwolnienie się od prawdziwie człowieczych niepokojów.

 

Mało kto potrafi oprzeć się narkotycznemu urokowi rzeczy. Najczęściej człowiek jest przeświadczony, że wystarczy otoczyć się hałdami dóbr materialnych, żeby zaspokoić nękający go głód istnienia ...

 

Czytaj dalej ...

 

 

O stronie :

 

 

Wyjaśnienie dla wszystkich chcących wykorzystać materiały z tej strony. Otóż, oczywiście nie zastrzegam nic dla wykorzystania kazań w formie mówionej. Jeśliby jednak ktoś chciał je opublikować w formie drukowanej lub na jakiejś innej stronie, to proszę o umieszczenie w stopce informacji skąd one pochodzą, a więc adresu: http://www.kazania.org

DZIĘKUJĘ                                 

 

 

Głoszenie Słowa Bożego we współczesnym świecie wymaga współczesnych środków. A więc dla tych, którzy szukają nowych inspiracji i pogłębienia swojej wiary, a także dla tych, którzy nie znajdują czasu na to, aby odwiedzić Przedwiecznego w kościele ...

Od 4 lutego 2000 roku stronę tę odwiedziło ponad 1 575.456 gości. (Zapraszam do obejrzenia statystki). Obok, po lewej znajdziesz zbiór kazań i homilii, które przygotowuję sukcesywnie i publikuję na tej stronie. Stronę tę odwiedza sporo ludzi (podejrzewam, że głównie księży, chociaż niekoniecznie). Jest ona pomyślana jako pomoc homiletyczna dla głoszących Słowo Boże. Nie są to gotowe teksty kazań, ale raczej myśli do kazań i homilii. Może i Tobie spodoba się ten sposób przekazu Ewangelii? Jeśli tak, to daj znak i zostaw jakiś ślad Twojej wizyty na stronie np. w Księdze Gości. W menu obok znajdziesz także link „Zaułki myślenia. Znajdują się tam luźne, najczęściej króciutkie myśli, które zbierały się już od prawie trzydziestu lat. Pomyślałem, że można je jednak udostępnić i w takiej, skrótowej formie. Zapraszam także serdecznie do działu „Metafizyka na co dzień, gdzie publikuję swoje rozważania o życiu i jego sensie, cierpieniu, chorobie, prawdzie, dobru i złu, i innych egzystencjalnych problemach. A tam min.:

Nowość: Autodestrukcja czyli samobójstwo z luksusu

Nowość: Misje w nie-misyjnym kraju cz. II

Nowość: Misje w nie-misyjnym kraju cz. I

Nowość: List do zniechęconych

Nowość: Puste krzesło                        i inne

 

W dziale „Artykuły nadesłane” Panie: Wioletta i Jolanta dzielą się swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami. Pani Danuta zaś publikuje swoje poezje. A tam min.:

Nowość: Uczta Baltazara czyli ... dobiegną wszyscy

Nowość: Człowiek bez znaku jakości

Nowość: Poezje Danuty VIII

Nowość: Poezje Jolanty VIII               i inne

Moją książkę (winieta powyżej) można zamówić za zaliczeniem pocztowym klikając tutaj Wpływy z książki są przeznaczone w całości na pomoc dzieciom w Afryce. Płacę im z tych pieniędzy szkołę. Do tej pory 50 dzieci skorzystało z tej pomocy.

 

Dodałem nowy dział „Przykłady do kazań”. Jeśli masz coś, co można by tam umieścić wrzuć do „Księgi Gości”. To na pewno wzbogaci tę stronę i pomoże w ewangelizacji :-)

 

Nowa wersja strony:

*                    Nowa wersja strony – http://kazania.org

 

O mnie samym :

Mój adres: Niestety z powodu ogromnej ilości spamu muszę usunąć mój adres ze strony.

 

Tutaj znajdziesz więcej informacji o mnie samym

 

To jest Webring stron katolickich, list do właściciela

[ trzecia do przodu | poprzednia | następna | trzecia do tyłu | przypadkowa | lista stron ]
Webring Republiki WWW


 

Ostatnia aktualizacja: 5 września 2008

 

 

STAT4U